Českomoravská myslivecká jednota, z.s., OMS Liberec
 
Pozadi
OMS Liberec
Adresa: Zemědělská 201 / 20 , Liberec , 460 08
Telefon:737 131 346
Email:oms.liberec@volny.cz
Web:www.myslivost.cz/omsliberec
Akce s mládeží > Zlatá srnčí trofej 2015

Zlatá srnčí trofej 2015

Okresní myslivecký spolek Liberec ve spolupráci s MS Hlubočice Penčín a MS Jizera Svijany uspořádali pro přírodovědně a myslivecky zaměřené oddíly z různých koutů okresu tradiční soutěž „O Zlatou srnčí trofej“. Letošní ročník se konal 6.6. 2015 na chatě Kateřinka ve Vlastibořicích.
Akce se zúčastnily oddíly Zálesák z Raspenavy, Zbojníci z Osečné, Mladí myslivci z MS Osečná-Kotel, Smědáček Višňová a děti z MS Kohoutí Vrch Vítkov. Celkem 23 dětí v kategorii mladších a 7 v kategorii starších. Dokonce si soutěž přišly vyzkoušet 2 děti, které chodí do mateřské školky.
Slavnostní nástup byl za zvuků mysliveckého troubení, kterým nás poctil Jakub Hušek. Zároveň byli všichni seznámeni s pravidly soutěže. Každý sám za sebe si musel projít teoretickou částí písemného testu mysliveckých znalostí a poté absolvovat praktickou „Naučnou stezku“. Tyto etapy byly hodnoceny v ceně o zlatou srnčí trofej. Dále bylo možné vyhrát v kategorii střelby ze vzduchovky a luku. Poslední samotně bodovanou byla výtvarná soutěž. Každý z účastníků měl možnost vložit do soutěže své výtvarné dílo, které si předem připravil nebo mohl vytvořit výkres i na chatě Kateřinka ovšem dle vyhlášeného zadaní. Pro letošní rok bylo zvoleno téma „Spárkatá zvěř“.
Hlavní část soutěže „Naučná stezka“ vedla od chaty směrem na vrch Kamenec a kolem něj dokola zpět na start. První bylo stanoviště lovecké kynologie, následovala střelba ze vzduchovky a luku, tradice a zvyky v myslivosti, trofeje a zoologie, dendrologie a botanika, stopy a pobytová znamení a končilo se péčí o zvěř.
Postupně všichni absolvovali všechny disciplíny soutěže a mohli tak mezičas před vyhlášením vítězů věnovat občerstvení, které pro nás připravili myslivci z MS Hlubočice Penčín, zároveň došlo i k tradičnímu táboráku a děti mohly sdílet své pocity spolu s jednotlivými zkoušejícími.
Následoval nástup k slavnostnímu vyhlášení vítězů. Hlavní cenu „ O zlatou srnčí trofej“ v kategorii mladších vyhrál Jakub Hanzl ze Smědáčku, druhé místo obsadil Robin Chmelík z Kohoutího Vrchu a třetí místo Jan Jandák z Kohoutího Vrchu. V Kategorii starších vyhrála Eliška Boječková z Kohoutího Vrchu, druhé místo obsadila Barbora Lacková ze Zbojníků a třetí místo Tereza Stehlíková ze Zálesáku.
Ve střelecké soutěži v kategorii mladších zvítězil Ondřej Lacko ze Zbojníků, Jan Buša od Mladých myslivců a Martin Vondráček ze Zbojníků. V kategorii starších se na prvním místě umístila Tereza Stehlíková ze Zálesáku, Eliška Boječková z Kohoutího Vrchu a Barbora Lacková ze Zbojníků.
Výtvarnou soutěž v kategorii mladších vyhrála Monika Köhlerová od Mladých myslivců, Milan Kvapil a Vojtěch Kvapil, oba z oddílu Zálesák. V kategorii starších vyhrála Tereza Stehlíková ze Zálesáku a vyhlášeno bylo ještě druhé místo, které vyhrála Barbora Lacková ze Zbojníků.
Závěrem nám dovolte poděkovat OMS Liberec, myslivcům MS Hlubočice Pěnčín a MS Jizera Svijany. Velký dík si zaslouží zkoušející Miroslav Tomášek, Josef Žďárský, Jakub Hušek, Petr Honc, Petr Mužák, Jaroslav Černý, Tomáš Cýrus, Jan Mařal, Josef Laurin, Jaroslav Bucek a v neposlední řadě i Kateřina Macounová, Jiří kozák a ostatní přítomní myslivci pomáhající s organizací soutěže.
Děkujeme i všem soutěžícím a vedoucím jednotlivých oddílů za přípravu dětí.
Myslivosti zdar!
 
Petr Mužák
KVK OMS Liberec

Přiložené dokumenty

 Propozice-na-ZST-2015-(1) (doc - 1,04 MB)

Fotogalerie