Českomoravská myslivecká jednota, z.s., OMS Liberec
 
Pozadi
OMS Liberec
Adresa: Zemědělská 201 / 20 , Liberec , 460 08
Telefon:737 131 346
Email:oms.liberec@volny.cz
Web:www.myslivost.cz/omsliberec
Akce s mládeží > Zlatá srnčí trofej 2018

Zlatá srnčí trofej 2018

18. a 19. května 2018 připravila komise společně s Mysliveckým spolkem Kohoutí Vrch Vítkov na Základní a mateřské škole v Horním Vítkově okresní kolo Zlaté srnčí trofeje, jehož se zúčastnilo 56 dětí ze šesti kroužků, a to Smědáčku, Kohoutího Vrchu, Bulovecké smečky, Zálesáka, Mladých myslivců a Zbojníků.
Páteční podvečer byl věnován nejen volné zábavě, ale také i interaktivnímu programu, který si připravila paní Mgr. Lenka Čápová z Centra pro zvířata v nouzi při ZOO Liberec. Poté byl tradiční tábor.
Vlastní soutěž probíhala v sobotu, formou písemných testů z mysliveckých znalostí a praktickou stezkou honitbou s jednotlivými zastaveními, kde byli soutěžící prozkoušeni z různých mysliveckých či přírodovědných oborů. Soutěžící byli rozděleni do tří kategorií dle věku, respektive ročníku, který v rámci svého studia na základní škole navštěvují.
V kategorii mateřská škola a 1. až 3. třída základní školy zvítězil Lukáš Kubát ze Smědáčku se 105 body. Druhý skončil do kroužků nezařazený Antonín Petružálek se 103 body a třetí Štěpán Málek z Kohoutího Vrchu se 102 body.
V kategorii 4. až 6. třída byl první Robin Chmelík z Kohoutího Vrchu se 101,5 bodem, druhý Tomáš Klocperk z Mladých myslivců se 100 body a třetí Daniel Seifert z Bulovecké smečky, rovněž se 100 body. V kategorii 7. až 9. třída vyhrál Jakub Hanzl ze Zálesáka s 96 body, druhé místo obsadil Vojtěch Niedermertl z Bulovecké smečky s 93,5 bodem a třetí Klára Válková ze Zbojníků s 89,5 bodem.
Doprovodnými soutěžemi Zlaté srnčí trofeje byly střelba ze vzduchovky a výtvarná soutěž. Ve střelbě v nejmladší kategorii zvítězila Michaela Kynčlová z Kohoutího Vrchu s nástřelem 33 bodů, druhý byl Štěpán Málek ze stejného kroužku s 31 body a třetí Josef Litoš ze Smědáčku, rovněž
s 31 body. V prostřední kategorii vyhrál Tomáš Klocperk z Mladých myslivců s 41 body, druhé místo obsadila Lívie Konývková z Bulovecké smečky s 38 body a třetí Stanislav Kovach z Kohoutího Vrchu, rovněž s 38 body. V nejstarší kategorii se vítězkou stala Monika Köhlerová z Mladých myslivců se 44 body, druhý skončil Stanislav Fúska ze Zálesáka s 43 body a třetí Klára Válková ze Zbojníků s 41 body.
Výtvarné soutěže se děti účastnily kresbami i modely na téma „les a jeho zvířátka v zimě“. V první kategorii  obsadil první místo Lukáš Kubát ze Smědáčku, druhé Melanie Dubinová z Bulovecké smečky a třetí Štěpán Málek z Kohoutího Vrchu. Ve druhé kategorii vyhrála Zuzana Šteigrová z Bulovecké smečky, druhá byla Veronika Hakenová z Mladých myslivců a třetí Stanislav Kovach z Kohoutího vrchu. A ve třetí kategorii bylo pořadí následující: Monika Köhlerová z Mladých myslivců, Vojtěch Niedermertl z Bulovecké smečky a Jakub Hanzl ze Zálesáka.
Při rovnosti bodů rozhodoval počet bodů, získaných v testu. Jelikož v každé kategorii byl stejný počet maximálních bodů, bylo možno určit celkového vítěze, jímž se stal Lukáš Kubát ze Smědáčku a odnesl si tak putovní Zlatou srnčí trofej.
Závěrem bych rád poděkoval paní Mgr. Sobotkové, ředitelce vítkovské školy a jejímu kolektivu kuchařek za péči o všechny účastníky. Velký dík si zaslouží i pořádající Myslivecký spolek Kohoutí Vrch Vítkov v čele s předsedou Ing. Miroslavem Balcarem za vzornou organizaci celé soutěže.
Jmenovitě bych rád poděkoval i všem sponzorům a jednotlivcům, kteří přispěli k pořádání této soutěže: MS Kohoutí Vrch Vítkov, město Chrastava, státní podnik Lesy České republiky, Českomoravská myslivecká jednota, Krajský úřad Libereckého kraje, Knihkupectví a antikvariát Fryč, společnost Mocca s r.o., ad.
 
S pozdravem Myslivosti zdar!
 
Mgr. Jaroslav Černý, člen kulturně výchovné komise OMS Liberec
 

Přiložené dokumenty

 Pozvanka-ZST-2018 (jpg - 2,54 MB)
 zaverecni-zprava-2018 (pdf - 1,18 MB)
 ZLATA-SRNCI-TROFEJ-2018 (pdf - 777,41 KB)

Fotogalerie