Českomoravská myslivecká jednota, z.s., OMS Opava
 
Pozadi
OMS Opava
Adresa: Slavkov 139 - Střelnice Latarna , Slavkov , 747 57
Telefon:725 521 741
Email:opava@oms-myslivost.cz
Web:www.myslivost.cz/omsopava
Kurz myslivosti

Přijímáme přihlášky do kurzu o první lovecký lístek na rok 2021/2022

Informace pro zájemce o kurz myslivosti - Jak se stát myslivcem


Myslivcem by se měl stát ten, kdo má rád přírodu, má k ní úctu a rád by investoval čas a energii do její ochrany a tvorby.

Každý kdo se chce stát právoplatným myslivcem, musí podstoupit dlouhý řetěz povinností.

Prvním krokem je zjistit, který Okresní myslivecký spolek nebo jiná instituce, která má ze zákona právo pořádat Zkoušky z myslivosti je nejblíže vašemu bydlišti. Zpravidla to bývá tak, že kurz absolvujete tam, kde bydlíte, ale samozřejmě to záleží na Vás.
Další neméně důležitou záležitostí je zajistit si v dostatečném předstihu myslivecké sdružení (dále jen MS), ve kterém Vás nechají vykonávat praxi a zajistí Vám kvalitního mentora, pod jehož vedením praxi a přípravu ke zkoušce absolvujete.
Pokud jde o Okresní myslivecký spolek (dále jen OMS), je nutné vyplnit přihlášku do Mysliveckého kurzu a na OMS ji zaslat nejpozději v polovině listopadu.

Myslivecký kurz trvá 8 týdnů, začíná zpravidla první sobotu v lednu a probíhá každou sobotu od 8.00 do 17.00 hod. Součástí Mysliveckého kurzu jsou povinné střelby z kulové a brokové zbraně, pomoc při přípravě Chovatelské výstavy trofejí a povinnost navštívit co nejvíce mysliveckých akcí, které OMS Opava v tom roce pořádá.
Při nástupu do Mysliveckého kurzu každý účastník obdrží Adeptskou knížku, do které mu budou zaznamenávány činnosti, které v průběhu praxe jak v MS tak i na OMS absolvoval.

Zkouška z myslivosti zpravidla probíhá v průběhu března následujícího roku, tzn. že adeptská praxe musí trvat min. jeden rok.
Po úspěšném složení zkoušky z myslivosti, bude adeptovi vydáno potvrzení, díky kterému může požádat o vydání loveckého lístku (k vydání je třeba mít také sjednané pojištění k výkonu práva myslivosti, které vyřídí na OMS), na základě vydaného loveckého lístku může pak získat také zbrojní průkaz na skupinu loveckých zbraní – C.

Výuka probíhá v nově rekonstruované školící místnosti v budově OMS Opava, viz. fotogalerie

Přiložené dokumenty

 Kurz (doc - 30,21 KB)
 Prihlaska-do-kurzu-o-1-lovecky-listek-2020 (doc - 29,70 KB)

Fotogalerie

 

Fotografie z akcí pořádaných OMS Opava jsou vystaveny na picasaweb.
Galerie do května 2011 - 
Picasaweb1
Galerie od května 2011 - 
Picasaweb2, galerie od 1.10.2011 na Picasaweb3.


pojistovna-pojistovna.cz 

Český svaz včelařů

Český rybářský svaz

Český svaz chovatelů

 


super_premium-(1).jpg

Logo_Dr_Clauder.JPG