Českomoravská myslivecká jednota, z.s., OMS Opava
 
Pozadi
OMS Opava
Adresa: Slavkov 139 - Střelnice Latarna , Slavkov , 747 57
Telefon:725 521 741
Email:opava@oms-myslivost.cz
Web:www.myslivost.cz/omsopava
Aktuality OMS Opava

Aktuality jsou také v jednotlivých sekcích! Např. Kynologie, střelectví nebo Pozvánky na akce MS..

KVĚTEN 2020


 • Volební sněm OMS Opava se bude konat dne 19.6.2020 od 16:00 hodin v sále kulturního domu ve Větřkovicích.


 • Myslivecký spolek Mokřiny Březová oznamuje, že každou středu v 16:00 hodin pořádá pravidelné tréninky na střelnici Mokřiny Březová.
 • Zkoušky z myslivosti proběhnou dne 20.6.2020 v Kulturním domě Větřkovice


 • Nový termín konání chovatelské přehlídky trofejí v roce 2020 je stanoven na dny 30.5.-31.5.2020 v prostorách sálu kulturního domu ve Větřkovicích.
  31.5.2020 od 13 hodin dojde k předání trofejí zpět uživatelům.


 • Kynologická komise OMS Opava dává na vědomí všem zájemcům, že jarní svod byl přesunut na termín 30.5.2020 ve Větřkovicích u myslivecké chaty MS Dubina Větřkovice. Zkoušky vloh jsou naplánovány na 6.6.2020 ve Velkých Albrechticích a na stejném místě proběhnou podzimní zkoušky dne 7.6.2020.


 • Dnes 19.5.2020 v 10 hodin byla konečně opravena možnost editace těchto stránek. Všem se omlouvám za neaktuální informace. Okamžitě začínám opravovat. Problém byl u správce stránek v Praze.


BŘEZEN 2020


 

 •  


ÚNOR 2020 


LEDEN 2020
 • Okresní myslivecký spolek Opava ve spolupráci s několika členy jednotlivých mysliveckých spolků vyvinuli aktivitu vůči senátorům, kteří náš region zastupují v senátu, za účelem osvětlit jim důvody, proč by měli hlasovat za schválení začlenění práva na obranu i se zbraní mezi základní práva občanů garantovaná ústavním zákonem. Konkrétně se těchto jednání účastnil předseda OMS Opava Zdeněk Glauder, jednatel Jindřich Staško, zástupce mysliveckého spolku Ing. Josef Rybička a Ing. František Mariánek. Mimo tyto členy nám pomáhali pomocí telefonického kontaktování, emailové pošty a sociálních sítí další členové mysliveckých spolků. Za to jim patří velké poděkování.
  Dne 20.1.2020 jsme navštívili v jeho senátorské kanceláři Mgr. Herberta Paveru senátora za Opavu z TOP 09. Ten nám řekl, že s myslivci sympatizuje a je si vědom, že hlavně na Hlučínsku a Kravařsku mají myslivci velkou sílu hlavně ve své jednotnosti, ale pro začlenění práva občanů na sebeobranu i se zbraní do ústavního zákona nebude hlasovat s odůvodněním, že nechce otevírat ústavu.
  Dne 27.1.2020 jsme navštívili senátora za Krnov MUDr. Ladislava Václavce BEZPP. Tam mělo jednání úplně jiný průběh MUDr. Ladislav Václavec je jedním z iniciátorů začlenění práva na sebeobranu i se zbraní do ústavy a tak se k tomu také staví. Jde totiž o to, že naše zákony nesmí být v rozporu s evropskou legislativou s výjimkou ústavních zákonů. MUDr. Ladislav Václavec nám přislíbil svou podporu a také hlas při hlasování o začlenění tohoto práva do ústavy. Chceme mu za to moc poděkovat. Pro nás aktivní myslivce a sportovní střelce má jeho hlas zásadní význam. Nikdo si nedokážeme představit, že by nás nějaké nerozumné a populistické gesto v rámci takzvaného boje proti terorizmu mělo připravit o naše lovecké a sportovní zbraně, čeho se obáváme. Momentální situace a kroky tomu nasvědčují. Děje se to pomalu a nenápadně stylem krájení salámu.
  Ještě jednou bychom chtěli MUDr. Ladislavu Václavcovi poděkovat a věříme, že při příštích volbách do sněmovny celá myslivecká veřejnost  bude vědět komu dát svůj hlas. Kdo se nás opravdu zastane při projednávání pro nás důležitých otázek, jako je tato ochrana našich loveckých zbraní, projednávání novely zákona o myslivosti a dalších.

  •  
 • Upozornění a žádost adresovaná všem členům Okresního mysliveckého spolku Opava. V tomto roce, tedy v roce 2020 se bude konat volební sněm. To znamená, že bude volena nová okresní myslivecká rada OMS Opava. Chtěl bych vás požádat, aby jste začli přemýšlet nad vhodnými kandidáty.


PROSINEC 2019


 


LISTOPAD 2019


 


 


Policie ČR odbor služby pro zbraně a bezpečnostní materiál upozorňuje všechny myslivce, že pokud chtějí využít slevu při prodlužování zbrojního průkazu poskytovanou myslivcům, musí dodržet zákonnou lhůtu k podání žádosti minimálně 2 měsíce před skončením platnosti zbrojního průkazu. Pokud tato lhůta nebude dodržena, zaplatí žadatel plnou cenu, jako při vyřizování prvního zbrojního průkazu. Dále upozorňuje na možnost získávat  aktuální informace, například o blížícím se konci platnosti zbrojního průkazu pomocí SMS. Všichni kdo takto chtějí být informováni musí poskytnout souhlas se zpracováváním osobních údajů i ti, kteří tyto informace dostávali již dříve, před platností GDPR.
 Zde najdete veškeré aktuální informace týkající se AMP pro okres Opava
(20.7.2017) 


Přiložené dokumenty

 Od-ledna-se-meni-doby-lovu-sparkate-zvere (doc - 31,23 KB)
 

Fotografie z akcí pořádaných OMS Opava jsou vystaveny na picasaweb.
Galerie do května 2011 - 
Picasaweb1
Galerie od května 2011 - 
Picasaweb2, galerie od 1.10.2011 na Picasaweb3.


pojistovna-pojistovna.cz 

Český svaz včelařů

Český rybářský svaz

Český svaz chovatelů

 


super_premium-(1).jpg

Logo_Dr_Clauder.JPG