Českomoravská myslivecká jednota, z.s., Praha 8
 
Pozadi
Praha 8
Adresa: Pod Vlachovkou 494/19 , Praha 8 , 182 00
Telefon:+420 606 227 417
Email:oms.praha8@seznam.cz
Web:www.myslivost.cz/omspraha8
Jednatel:Ing. Václav Kubeš tel: +420 606 227 417
Předseda:Hendrych Jaroslav tel: +420 602 228 042
  
Úřední hodiny
Po:-
Út:17.00 - 19.00
St:-
Čt:-
Pá:-
   
IČO:67777538
Účet:0211796379/ 0800
Banka:Česká spořitelna, a.s. Praha 8

 
Domů

Vítejte na stránkách okresního mysliveckého spolku Prahy 8!

Kdo jsme?

Okresní myslivecký spolek Praha 8 patří k těm nejmenším - honitbu tu nemáme žádnou, členů je přesně 136 a myslivecky se vyžívají v řadě honiteb po celé České republice. Přesto o sobě dává vědět - pořádá každoročně Myslivecký večer, který je zřejmě největší podobnou mysliveckou akcí na území Prahy, když pomineme tradiční ples ČMMJ, pracuje pro děti, organizuje rovněž každoročně kurz uchazečů o první lovecký lístek s následnými zkouškami. V našich řadách jsou členové komisí ČMMJ, autoři odborných publikací i další myslivci, kteří se angažují v kulturně propagační činnosti pro ČMMJ a myslivost vůbec. Nemáme-li podmínky pro nejvlastnější náplň myslivecké činnosti - chov zvěře, ani pro střelectví nebo kynologii, je to právě tato oblast, v níž si naši členové nacházejí prostor. 

 CO DĚLAJÍ MYSLIVCI

    Práce s dětmi a snaha získat je pro porozumění přírodě, její ochraně a myslivosti je jeden z nejdůležitějších úkolů Českomoravské myslivecké jednoty. Tak toto téma chápe i náš Obvodní myslivecký spolek Praha 8 a staví se k němu velmi aktivně.
  Jeho činnost v této oblasti se dá rozdělit na tři úseky. Nejvýznamnějším je soutěž O putovní pohár Obvodní myslivecké rady Praha 8 ve střelbě ze vzduchovky pro všechny základní školy v Praze 8. Letos se bude pořádat už sedmý ročník soutěže, které se pravidelně zúčastňuje jedenáct až dvanáct škol. Tři měsíce trvající soutěž s řadou střeleckých dní a velkým finále v mysliveckém duchu je určena pro školní týmy žáků šestých a sedmých tříd.
   Druhá oblast je účast na akcích organizovaných Městskou částí Praha 8 – jako příklad můžeme uvést náborový den „Kdo si hraje, nezlobí“, dubnový Den Země nebo Libeňského Voříška pro děti a psy.
    Konečně pak chodí naši členové již mnoho let na besedy do mateřských školek a základních škol a vyprávějí dětem, jak „funguje“ naše příroda, jak se v ní správně chovat. Vodí sebou lovecké psy a pernaté dravce, předvádějí výstroj myslivců (pušky, nože, dalekohledy a podobně), dělají pro děti malé soutěže v poznávání zvěře a rozdávají drobné předměty zase s motivy přírody a zvěře.
    V této souvislosti nabízí Obvodní myslivecká rada v Praze 8 tuto možnost všem školám spadajícím pod Městskou část Praha 8. Pokud máte zájem, aby myslivci přišli do vaší školy uspořádat malou besedu o úloze myslivosti a myslivců v ochraně přírody a péči o zvěř, obraťte se na jednatele Obvodního mysliveckého spolku Praha 8 Ing. Václava Kubeše (Pod Vlachovkou 494/19, 182 00 Praha 8 – úřední hodiny úterý 17,00-19,00; email: oms.praha8@seznam.cz; mobil – 606 227 417), který s vámi domluví vhodný termín.
   Besedy se mohou konat jak v exteriéru (školní hřiště), tak v případě nepříznivého počasí ve třídách.   
   V případě zájmu tedy neváhejte a požádejte nás o bližší informace, případně si rovnou domluvte termín – rádi za dětmi přijdeme