Českomoravská myslivecká jednota, z.s., Praha 8
 
Pozadi
Praha 8
Adresa: Pod Vlachovkou 494/19 , Praha 8 , 182 00
Telefon:+420 606 227 417
Email:oms.praha8@seznam.cz
Web:www.myslivost.cz/omspraha8
Jednatel:Ing. Václav Kubeš tel: +420 606 227 417
Předseda:Hendrych Jaroslav tel: +420 602 228 042
  
Úřední hodiny
Po:-
Út:17.00 - 19.00
St:-
Čt:-
Pá:-
   
IČO:67777538
Účet:0211796379/ 0800
Banka:Česká spořitelna, a.s. Praha 8

 
Akce s dětmi > O pohár OMS Praha 8 2018

VIII. ROČNÍK PUTOVNÍHO POHÁRU OBVODNÍ MYSLIVECKÉ RADY 

  Obvodní myslivecký spolek Praha 8 vyhlásil v součinnosti s Úřadem Městské části Praha 8 VIII. ročník soutěže školních družstev základních škol na Praze 8 ve střelbě ze vzduchovky „O putovní pohár Obvodní myslivecké rady v Praze 8“.
   Bude se opět jako v předešlých ročnících ročníku jednat o dlouhodobou soutěž, jejíž vylučovací kola proběhnou v dubnu a květnu roku 2018 a finále pak v měsíci červnu. Zúčastnit se může každá základní škola, která má sídlo na Praze 8, přihlášky je třeba podávat nejpozději do 15. března. Střílet se bude v zahradě školní družiny Základní školy U Školské zahrady.
  Pro připomenutí uvádíme vítěze dosavadních sedmi ročníků soutěže: Základní škola Glowackého, Základní škola Libčická, Základní škola Žernosecká (třikrát), Základní škola Bohumila Hrabala, Základní škola Na Slovance.
  Věříme, že letošní účast ještě překoná minulé ročníky, kdy soutěžilo až dvanáct škol.
  Bližší informace lze nalézt  v propozicích soutěže. 
  O průběžných výsledcích a vůbec dění kolem soutěže budeme aktuálně informovat na našich webových stránkách.

PUTOVNÍ POHÁR OBVODNÍ MYSLIVECKÉ RADY PRAHA 8
PROPOZICE

  Obvodní myslivecký spolek Praha 8 vyhlašuje v součinnosti s Úřadem Městské části Praha 8 VIII. ročník soutěže školních družstev na Praze 8 ve střelbě ze vzduchovky „O putovní pohár Obvodní myslivecké rady v Praze 8“.
 
   Jedná se o dlouhodobou soutěž, jejíž vylučovací kola proběhnou v jarních měsících roku 2018 a finále pak v měsíci červnu. Zúčastnit se může každá základní škola, která má sídlo na Praze 8.
 
   Základní pravidla jsou následující:
1. Každá škola má právo postavit jedno soutěžní družstvo složené z žáků šestých a sedmých tříd. Toto družstvo bude šestičlenné a smíšené –  musí v něm být minimálně jeden chlapec a minimálně jedna dívka. 
2.  Na základě přihlášek budou týmy rozlosovány do střeleckých dnů. To budou některé úterky a čtvrtky v období duben – květen, které budou zvoleny podle náplně činnosti programů škol, k nimž se přihlédne i při losování. V určený den a čas se družstvo dostaví na střeliště (areál školní družiny Základní školy U Školské zahrady). Každý střelecký den si odstřílí své soutěžní výkony ve vylučovací části soutěže tři školní družstva.
3.  Soutěž bude mít dvě položky. Obě se střílí ze vzduchovky vleže s oporou na vzdálenost 10 metrů. V první bude střílet všech šest členů družstva 10 ran na klasické kruhové sportovní terče. V druhé budou pokračovat tři členové týmu s nejlepším výkonem z první položky a bude sestávat pro každého z nich z pěti ran na lovecké terče (srnec, liška nebo divočák). Pokud by mělo více střelců týmu z první položky kolem třetího pořadí stejný nástřel, vybere z nich pro absolvování druhé položky kapitán týmu.
4.   Do celkového výkonu družstva se počítají všechny body nastřílené jeho členy v první i druhé položce.
5. Po absolvování vylučovacího kola všemi školními týmy budou vyhodnoceny tři nejlepší (s nejvyšším počtem nastřílených bodů), které budou pozvány na finálové kolo soutěže. Ve finále se bude střílet podle stejných pravidel jako ve vylučovacích kolech. Finále soutěže bude spojeno s prezentací myslivosti (trubači, kynologové, sokolníci a podobně).
 
   Celkový vítěz získá putovní Pohár Obvodní myslivecké rady v Praze 8 a všechny týmy z finálového kola pak zmenšené repliky putovního poháru a věcné ceny, které věnuje Českomoravská myslivecká jednota, OMS Praha 8, Městská část Praha 8 a případní další partneři projektu.  

 
FINÁLE OSMÉHO ROČNÍKU STŘELECKÉHO POHÁRU
 
   V květnu vyvrcholil finálovými střelbami již VIII. ročník soutěže o Putovní pohár Obvodního mysliveckého spolku Praha 8 ve střelbě ze vzduchovky, pořádaný pro všechny základní školy na Praze 8.
    Výraznou novinkou byla změna střeliště. Kvůli stavebním pracem v areálu školní družiny Základní školy U Školské zahrady museli pořadatelé hledat náhradní prostor. Povedlo se to v objektu minigolfového hřiště v areálu Základní školy Glowackého. Je třeba vedení školy poděkovat za maximální vstřícnost, díky níž proběhla změna bez nějakých negativních dopadů na vlastní soutěž.
    Do soutěže se přihlásilo deset škol, vylučovací kola proběhla během měsíce dubna a do finále postoupily Základní škola Na Slovance, Základní škola Lyčkovo náměstí a Základní škola Glowackého.
   Soutěž jako všechny předešlé pořádali členové Obvodní myslivecké rady Praha 8 a další myslivci v těsné spolupráci s Městskou částí Praha 8. Záštitu nad celou akcí převzala radní Prahy 8 pro školství Mgr. Anna Kroutil.
       Vlastní finále bylo velice vyrovnané a do poslední chvíle nebylo jasné, jak si jeho účastníci  medaile rozdělí. Nakonec zvítězila Základní škola Lyčkovo náměstí, která po řadě druhých a třetích míst konečně stanula při vyhlašování na pomyslný stupeň nejvyšší (prý čekala na letošní vítězství déle než naši hokejisté na medaile z vrcholné soutěže). Ke zlatu potřebovala 611 bodů,  druhá Základní škola Na Slovance nastřílela 592 bodů a pořadatelská Základní škola Gliwického  si připsala na konto 583 – tedy rozdíly opravdu malé.
    Je třeba zdůraznit opravdu vysokou úroveň všech finalistů. Výsledky, ale i kázeň všech mladých střelkyň a střelců a zájem o zajímavosti ze světa zbraní a také myslivosti, můžeme brát i jako malý příspěvek do probíhající diskuse o zbraních v Evropské unii.
  Jako už tradičně, přestávka finále byla věnována seznámení jeho účastníků s některými zajímavými aspekty myslivosti. Vyslechli tak povídání o historii i současnosti loveckého troubení, samozřejmě s praktickými ukázkami, dále malou přednášku o smyslu lovu vábením, a to s předvedením celé řady vábniček. Do třetice představili své pomocníky, lovecké psy, myslivečtí kynologové – tady byl zájem dětí jako vždy největší.
    Pak se už šlo do finále, výsledky známe. Putovní pohár i jeho repliku zvedli nad hlavu členové týmu Základní školy Lyčkovo náměstí. Všichni účastníci obdrželi patřičné medaile a drobné pozornosti od pořadatelů. Ceny předávali Kateřina Halfarová, členka zastupitelstva, za Městskou část Praha 8 a Jaroslav Hendrych, předseda Obvodního mysliveckého spolku Praha 8, za Českomoravskou mysliveckou jednotu.       Pro zajímavost ještě uveďme dosavadní držitele putovního poháru: ZŠ Žernosecká (třikrát!), ZŠ Glowackého, ZŠ Libčická, ZŠ Bohumila Hrabala, ZŠ Na Slovance. Tím šestým je tedy ZŠ Lyčkovo náměstí.
  


Zbývá poděkovat všem zúčastněným školám, především tedy pořadatelské ZŠ Gliwického, i myslivcům z OMS Praha 8, a také počasí, díky nimž proběhla celá soutěž bez problémů. Věřím, že už teď se všichni, jichž se to týká, těší na devátý ročník soutěže.Tak Myslivosti zdar!