Českomoravská myslivecká jednota, z.s., Praha 8
 
Pozadi
Praha 8
Adresa: Pod Vlachovkou 494/19 , Praha 8 , 182 00
Telefon:+420 606 227 417
Email:oms.praha8@seznam.cz
Web:www.myslivost.cz/omspraha8
Jednatel:Ing. Václav Kubeš tel: +420 606 227 417
Předseda:Hendrych Jaroslav tel: +420 602 228 042
  
Úřední hodiny
Po:-
Út:17.00 - 19.00
St:-
Čt:-
Pá:-
   
IČO:67777538
Účet:0211796379/ 0800
Banka:Česká spořitelna, a.s. Praha 8

 
Akce s dětmi > O pohár OMS Praha 8 2011

O PUTOVNÍ POHÁR OMS PRAHA 8 - 1 ročník 2011

 PUTOVNÍ POHÁR OMS PRAHA 8 DOPUTOVAL
NA ZÁKLADNÍ ŠKOLU GLOWACKÉHO

Ve čtvrtek 2. června vyvrcholila dlouhodobá soutěž základních škol na Praze 8 ve střelbě ze vzduchovky o Putovní pohár Obvodního mysliveckého spolku Praha 8. Tak jako ve vyřazovacích kolech poskytla soutěži útočiště Základní škola U Školské zahrady, konkrétně tedy zahrada její družiny, a střílelo se s oporou na deset metrů nejdříve na sportovní a pak na lovecké terče (srnec).
Do finále se kromě „domácího“ týmu probojovala z dvanácti přihlášených škol šestičlenná družstva Základní školy Glowackého a Základní školy Lyčkovo náměstí.
Celé střelecké dopoledne, poslední z pěti, jeho hlavní organizátoři, myslivci z Prahy 8, kteří ve spolupráci se školským odborem Úřadu Městské části Praha 8 projekt připravili, pojali opravdu po myslivecku. A tak zatímco jedno družstvo vždy střílelo, další dvě mohla sledovat ukázky lovecké kynologie nebo sokolnictví a vůbec získat bližší informace o myslivosti a myslivcích, o něž projevovali soutěžící dívky a kluci značný zájem.
Slavnostní zahájení i slavnostní vyhlášení výsledků a předávání cen pak podbarvovaly fanfáry mysliveckého trubače. Ty ceny – poháry, diplomy a tašky s mysliveckou literaturou pro děti a mládež od časopisu Myslivost – předávali člen Myslivecké rady Českomoravské myslivecké jednoty a předseda její Kulturně propagační komise Miroslav Wolf, radní Městské části Praha 8 pro školství Martin Roubíček a předseda Obvodního mysliveckého spolku Praha 8 Jaroslav Šprongl.

Radní M. Roubíček předává putovní pohár vítěznému družstvu, po jeho levici M. Wolf, vpravo jednatel OMS Praha 8 L. Míča

Pro hlavní cenu, onen putovní pohár, si došla kapitánka družstva ZŠ Glowackého Dominika Paťková (624 bodů), na druhém místě skončil tým ZŠ Lyčkovo náměstí (596 bodů) a jako třetí se umístila ZŠ U Školské zahrady (576 bodů). Všechna tři družstva se oproti vyřazovací části výrazně zlepšila, což napovídá, že v jejich řadách je dost talentů, s nimiž by se vyplatilo pracovat.
Navíc byli jako nejlepší střelkyně a střelec finále vyhlášeni Marie Hochmanová (ZŠ U Školské zahrady) s nástřelem 124 a Otto Šleger (ZŠ Glowackého) s nástřelem 135. Ten byl mimochodem nejlepší i ve vyřazovací části soutěže. O vyrovnanosti svědčí fakt, že první šest střelců dělilo jen šest bodů.
Můžeme určitě říci, že finále, kterému přálo i počasí, se vydařilo, ostatně jako celý projekt. Školy i školský odbor s hlavními mysliveckými pořadateli velmi dobře spolupracovaly, a tak se podařilo přinést nový atraktivní prvek do volnočasových aktivit dětí a mládeže na Praze 8.


Spokojení odcházeli i závodníci – a nejen ti, kdo si odnesli poháry a další ceny. Všichni, kdo se kolem střelecké soutěže točili, věří, že pohár bude opravdu putovní a za rok se zase sejdeme u vzduchovek, možná i ve větším počtu, tedy i s těmi školami, které první ročník vypustily. Na druhé straně místní myslivci obohatili své aktivity o zajímavý způsob, jak zábavnou soutěžní formou naší nejmladší generaci přiblížit svou činnost a získat v ní když ne přímo nové adepty, tak alespoň příznivce s pochopením dějů v přírodě a významu myslivců při jejich ovlivňování.


Podrobné výsledky naleznete přiložené na konci tohoto článku. 
 

Přiložené dokumenty

 pohárfinále (doc - 26,62 KB)

Finální výsledky soutěže

 pohárvýsledky (doc - 34,82 KB)

První výsledky

 propozice (pdf - 28,56 KB)

Propozice k střelecké soutěži