Českomoravská myslivecká jednota, z.s., OMS Přerov
 
Pozadi
OMS Přerov
Adresa: U Strhance 2179/2 , Přerov , 750 02
Telefon:728 519 151
Email:omsprerov@seznam.cz
Web:http://myslivost.cz/omsprerov
Předseda:Josef Hrdlička
  
Úřední hodiny
Po:podle tel dohody
Út:podle tel dohody
St:podle tel dohody
Čt:podle tel dohody
Pá:podle tel dohody
   
IČO:67777627
Účet:22535831 / 0100
Banka:Komerční banka, a.s. Přerov

Předseda:
RNDr. Petr Konvička
777168161

Místopřeseda:
Josef Hrdlička
728519151

 
Kulturně propagační komise

Ze života MS Háj Křenovice

Půlstoletí umělé nory v Křenovských skalách

 

Letošní myslivecký rok 2020 a jarní sezóna všech loveckých kynologů začala s velkým zpožděním, díky světové pandemii a nouzovému stavu. Dne 6.6.2020 OMS Přerov a MS Háj Křenovice pořádali v Křenovských skalách Zkoušky v bezkontaktním norování, na kterých kynologická sešlost, věrní příznivci norníků, vzácní hosté, občané z obce a okolí, vyjádřili úctu a obdiv umělé noře s více jak 50ti-letou tradicí. Zkoušky proběhly za přátelské atmosféry a díky objektivnímu přístupu rozhodčích a organizátorů na velmi dobré úrovni.

Slavnostní chvíle byla umocněna tím, že byla oficiálně myslivecké veřejnosti představena překrásná stavbička, která u vstupu do areálu byla během roku vybudována.

K dlouholetému výročí MS Háj Křenovice s vítanou solidaritou řemeslníků postavili podle schváleného návrhu pomníček, do kterého je zapsána historie umělé nory, získaná od členů spolku, dostupných zápisů a dokomentů.

Podle mnohých odborníků, se podařilo postavit novodobou památku, která se může zařadit mezi významné pamětihodnosti obce, vybudované v dobách dávno již minulých. Poděkování za nabídnutou pomoc technickou patří OÚ Křenovice, Jiřímu Daňkovi, Jaroslavu Látalovi, společnosti Duna Graphics Kroměříž, za poctivou profesní práci Aleši Vránovi, Zdeňku Vojáčkovi, Milanu Kraváčkovi, za pomoc finanční, HS Křenovice.

Přátelé, nedopusťme, aby nejcennější umělá nora v regionu, zapadla do šedi klidu, přejme si, aby pokračovala v té činnosti, pro kterou byla našimi předchůdci v roce 1968 vybudována, co by mělo být pro současnou i budoucí generaci přirozenou povinností.

Tento list pamětní, k 50tému výročí umělé nory, posvěcené Páterem Janem Kornekem, Proboštem z Dubu nad Moravou, za všechny myslivecké přátele z cechu sv. Huberta, co jich kdy bylo, jest a bude, byl předán, předsedovi MS Háj Křenovice, předsedovi KK OMS Přerov, Prostějov, Kroměříž, Olomouc, Vyškov, Zlín, starostovi OÚ a HS Křenovice.

Velkým zážitkem pro návštěvníky bylo odhalení pomníčku správcem umělé nory p. Dvořákem, následující prohlídka a zhodnocení stavby.

„Myslivecké kynologii a pomocníkům při lovu Zdar“

 

Text a foto: Daniela Palíková

 
Zlatá srnčí trofej 2020 - akce zrušena z důvodu nařízení Vlády ČR - koronavirus!!!

Zlatá srnčí trofej 2019

1-Prihlaska-pro-krouzky-(2).docx
2-Prihlaska-pro-jednotlivce.docx
3-Souhlasne-stanovisko-krouzky.docx
4-Propozice-ZST-2019.docx
5-Pocet-osob-doprovazejicich-deti.docx
Vzor-testovych-otazek-ktg-A.docx
Vzor-testovych-otazek-ktg-B.docxKatalog - přední strana CH.P.T. 2017 Hustopeče nad Bečvou

hlavnistrana-final-.pdf

Katalog CH.P.T. 2017 Hustopeče nad Bečvou:

katalog-2016-final-.pdf

Katalog - přední strana CH.P.T. 2016 Křenovice:

Chovatelska-prehlidka-trofeji-Krenovice-23-a-24-dubna-2016.pdf