Českomoravská myslivecká jednota, z.s., OMS Přerov
 
Pozadi
OMS Přerov
Adresa: U Strhance 2179/2 , Přerov , 750 02
Telefon:728 519 151
Email:omsprerov@seznam.cz
Web:http://myslivost.cz/omsprerov
Předseda:Josef Hrdlička
  
Úřední hodiny
Po:podle tel dohody
Út:podle tel dohody
St:podle tel dohody
Čt:podle tel dohody
Pá:podle tel dohody
   
IČO:67777627
Účet:22535831 / 0100
Banka:Komerční banka, a.s. Přerov

Předseda:
RNDr. Petr Konvička
777168161

Místopřeseda:
Josef Hrdlička
728519151

 
Trubači OMS Přerov

TRUBAČI OMS PŘEROV


Nedílnou součástí našeho OMSu je soubor trubačů, který již v roce 1994 založili panové Vladimír Sekera a Pavel Mikeš (oba na borlice), Ivo Mužný a Libor Nevtípil (oba na lesnice). 

V dalších letech se obsazení souboru postupně rozšiřovalo, například pro účast na mezinárodních soutěžích a zase naopak někteří hráči, například z pracovních důvodů, svoji činnost ukončili. Členy  souboru kromě jeho zakladatelů byli  také Eva Pavelková, Lenka Kašparová, Arnošt Buček, Barbora Bučková, Jana Adámková, Petra Zaoralová a Markéta Holbová.   

Trubači OMS Přerov natočili dvě CD, první s titulem „Cesty a osudy loveckého rohu“ bylo přílohou knihy Františka Bezděka a druhé nese název „Lovecká hudba u nás i za hranicemi“.

V současné době soubor působí jako 5-ti členný: Vladimír Sekera (vedoucí souboru), Ján Garláthy (umělecký vedoucí), Irena Oršulíková, Petr Macko a Eva Macková.

Trubači OMS Přerov účinkují na národních a mezinárodních soutěžích mysliveckých trubačů, koncertech lovecké hudby, hubertských dnech a slavnostech, honech a zkouškách loveckých psů. Hrajeme také na mysliveckých svatbách, nebo při smutečních příležitostech.

Součástí naší činnosti jsou ukázkové semináře lovecké hudby pro výuku adeptů myslivosti a troubení při slavnostním ukončení jejich kurzů. Snažíme se přiblížit loveckou hudbu co nejširšímu počtu posluchačů, a také dětem a mládeži.

Více informací o našich trubačích se dozvíte na: http://www.trubaciprerov.cz/

Tímto trubačům OMS Přerov děkujeme za jejich velkou snahu a vzornou prezentaci nejen OMSu, ale i mysliveckým tradicím a kultuře.