Českomoravská myslivecká jednota, z.s., PROSTĚJOV
 
Pozadi
PROSTĚJOV
Adresa: Pod Kosířem 16 , Prostějov , 796 01
Telefon:724 033 009
Email:vostmysli@seznam.cz
Web:www.myslivost.cz/omsprostejov
Kultura > ROK 2017


Kulturně propagační komise je velmi důležitou součásti OMS. Stará se zejména, jak již název napovídá, o propagaci myslivosti, zvyků, tradic a dobrého jména myslivosti na veřejnosti. Dále plní servis na akcích OMS, ať už je to okresní myslivecký ples, přehlídka trofejí a také organizuje zájezdy na myslivecké výstavy. Je třeba vyzvednout neviditelnou, ale poctivou práci všech členů komise pod vedením pana Jaroslava Mráčka. Činnost kulturně propagační komise OMS Prostějov v sobě zahrnuje taktéž velmi zajímavou práci a šíření povědomí o myslivosti a přírodě mezi mládeží a dětmi, což je v poslední době opravdu záslužná činnost, neboť mladých nadšených myslivců neustále ubývá.

Níže naleznete informace, články a fotografie z jednotlivých akcí, pořádaných ve spolupráci s kulturně propagační komisí Okresního mysliveckého spolku v Prostějově.

Beseda žáků ZŠ Ohrozim s myslivci

24.listopadu 2017Hubertské slavnosti Plumlov

14.října 2017


Předprázdninové setkání dětí s myslivci

na prostějovské střelnici - ZŠ E.Valenty

23. června 2017


foto: Jitka Procházková foto: Eva Fajtová
Okresní myslivecký sněm OMS Prostějov

- střelnice Na Hloučeli


14.června 2017

 

Brigáda na prostějovské střelnici

13.června 2017


 
Závěrečné zkoušky adeptů mysliveckého kurzu

ročníku 2016/2017


23.dubna 2017
Převoz panelů z CHPT OMS Prostějov

20.března 2017

Chovatelská přehlídka trofejí OMS Prostějov

18.-19.března 2017


KATALOG KE STAŽENÍ - ZDEfoto: Eva Fajtová foto: Jitka Procházková

Instalace Chovatelské přehlídky trofejí

OMS Prostějov


17.března 2017


Převoz panelů na CHPT OMS Prostějov

15.března 2017 

Přednáška o myslivosti se spolkem Děti a příroda z.s.

na MŠ a ZŠ v Laškově


15.února 2017

 
 

 

 


 


PLES OMS PROSTĚJOV - KZ ČELČICE

27.ledna 2017Jako každoročně, tak i letos proběhl v kulturním domě v Čelčicích tradiční myslivecký ples, pořádaný Okresním mysliveckým spolkem v Prostějově. Dne 27.1.2017se ve vyzdobeném sále sešlo více než 300 hostů. Ples byl zahájen proslovem předsedy OMS Jana Tomana a trubačským vystoupením slavnostních fanfár v podání Aloise Bartoše. Poté již skupina NOVIOS naladila všechny tak, že od začátku až do konce večera byl parket zaplněn.

K mysliveckému plesu patří  také myslivecká kuchyně. Mistr kuchař Petr Srostlík připravil čtyři druhy jídla z jelena siky a divočáka. Zvláště zvěřinové medailonky s houbovou omáčkou hostům moc chutnaly. A nejen to, ale i výborná svíčková, pečené maso se zelím a také zvěřinový guláš. K dobrému jídlu patří i dobré pití. V nabídce bylo točené pivo, velký výběr vín i něco ostřejšího, aby byl každý spokojen.

Tombola byla bohatá – plná zvěřiny a dalších hodnotných cen. V ruličkové tombole bylo 225 výher. A v hlavní tombole-na vstupenky- 24 cen. Hlavní cenou byl  padesátikilový divočák, v myslivecké mluvě lončák, dále pět selat divočáka, dva kusy mufloní zvěře, jeden jelen sika, jeden kus zvěře dančí. Další vylosovaní šťastlivci si domů odnášeli zajíce, bažanty, krocana nebo perličku. Někteří z výherců se o víkendu projedou luxusními předváděcími automobily značky Mercedes, Ford nebo Opel. I vyhlídkový let nad naší krásnou krajinou není k zahození. Zahrádkáři jistě poslouží nová sekačka na trávu. A takových krásných cen se, díky našim sponzorům, sešlo opravdu mnoho.

Poté se opět pokračovalo v tanci a zábavě, která se nesla ve skvělém tempu, až do ranních hodin, pak byli hosté rozvezeni připraveným autobusem do svých domovů.

Jsme rádi, že po celý večer převládala opravdu pohodová a veselá nálada všech účastníků a lidé se dobře bavili.

Děkuji členům Kulturně propagační komise OMS Prostějov, kteří měli celou organizaci plesu na starosti, a všem přátelům, kteří se na této, doufám úspěšné akci, podíleli.Jaroslav Mráček
předseda KPK OMS PV
 
AUTOREM TOHOTO PLAKÁTU

JE ANIČKA DAŇKOVÁ


  


 PLÁN


AKCÍ

OMS

PROSTĚJOV

 


 

ODCHOVNA

BAŽANTŮ

DOLOPLAZY