Českomoravská myslivecká jednota, z.s., PROSTĚJOV
 
Pozadi
PROSTĚJOV
Adresa: Pod Kosířem 16 , Prostějov , 796 01
Telefon:724 033 009
Email:vostmysli@seznam.cz
Web:www.myslivost.cz/omsprostejov
Střelectví > STŘELECTVÍ ROK 2015

2  0  1  5Střelecký trénink na střelnici OMS Prostějov

20.prosince 2015


I přesto, že Vánoce se již blížily, na tento trénink přijelo asi 20 střelců. Je vidět, že pokud chceme střílet, tak se vždycky sejdeme s pár lidmi, kteří tuto myšlenku mají také. Zimou se nenecháme odradit a užijeme si těch pár hodin na střelišti. Zřejmě byl tento trénink posledním v roce 2015. Chtěla bych poděkovat naší oddané spolubojovnici Janě Toufarové, která vždy byla ochotná pomoci, ať už se jednalo o jakoukoliv akci. Janičko děkuji, jsi ZLATÍČKO ! 

Článek o prostějovské brokové střelnici

v PROSTĚJOVSKÉM VEČERNÍKU

14.prosince 2015
kliknutím na obrázek se vám otevře úvodní článek v PROSTĚJOVSKÉM VEČERNÍKU.
odkaz na CELÝ článek v Prostějovském Večerníku

 Po několikaleté absenci pravidelného provozu na brokové střelnici Okresního mysliveckého spolku(OMS) Prostějov, kdy její využití spočívalo zejména ve zkouškách  adeptů myslivosti, došlo na přelomu jarních a letních měsíců k zavedení pravidelného režimu střeleckých tréninků. 
Vzhledem k velkému množství brokových střelnic  ve vlastnictví jednotlivých mysliveckých sdružení prostějovského okresu  nebylo možné předem odhadnout zájem o její využití  ze strany myslivecké, ale ani široké střelecké veřejnosti. Avšak již první trénink ukázal na neopodstatněnost  těchto obav, protože počet střelců překročil „dvacítku“ a jejich účast neklesla pod toto číslo na žádném ze střeleckých odpolední, která následovala. Za tímto restartem krásného střeleckého areálu nestojí nikdo jiný, než předseda střelecké komise OMS Prostějov, Ing.Břeťa Doleček, který se svým týmem odvedl velmi dobrou práci, v relativně krátkém časovém úseku a navázal tak na činnost členů předchozí střelecké komise. Tréninky probíhaly v pátek odpoledne, ale vzhledem ke zkracujícím se dnům byly přesunuty na nedělní dopoledne. Kolik dnů se ještě bude letos střílet záleží zejména na počasí, proto všem zájemcům doporučuji před návštěvou střelnice shlédnout webové stránky OMS Prostějov, kde naleznou aktuální informace.
 Poloha, zázemí , vybavení  střelnice a hlavně zájem střelců vedly k myšlence uskutečnění prvního střeleckého závodu této střelnice v letošním roce, který proběhl v neděli 4.10.2015.Střílela se disciplína americký trap, za účasti padesáti střelců nejen z celé Moravy, ale přijeli si zazávodit i střelci z Čech a Slovenska.  Závod proběhl za velkého zájmu diváků, mezi kterými byla i paní senátorka Božena Sekaninová. Střílelo se o hodnotné ceny, které se dostali na každého závodníka.
Je skoro jisté, že v příštím roce bude v provozu i další disciplína brokové střelby „skeet“. Tímto by mělo být umožněno každému zájemci z řad myslivců a široké střelecké veřejnosti zdokonalit své střelecké dovednosti, mezi které v ne poslední řadě patří bezpečné zacházení se zbraní.
Možná se to někomu tak nejeví,  střelecký sport není jen o výsledcích, ale je, a to možná v první řadě, o přátelských setkání v pohodové atmosféře. Uvítáme všechny zájemce o tuto střeleckou disciplínu, stačí si pořídit odpovídající zbraň a vše ostatní vám vysvětlí  Ing.Doleček, který je profesionálním trenérem profi střelců brokových disciplín. No a “nestřelecký“ doprovod? Také se nebude nudit, může fandit svému favoritovi, poklábosit nebo si dát něco dobrého na zub z myslivecké kuchyně.
 
Ing.Luděk Coufal
Předseda ekonom.komise OMR Prostějov
Střelecký trénink na střelnici OMS Prostějov

8.listopadu 2015


Počasí nám opět přálo, takže tentokrát se sešlo 22 střelců. Po zdlouhavých zdravotních problémech sem zavítal v tento den i náš dobrý kamarád Alois Bartoš. Trénink byl zahájen v deset hodin a střelnice se uzavírala po druhé hodině odpolední. 

Návštěva malorážkové střelnice "Prostějov - Hloučela" 

5.listopadu 2015

Bohužel během několika let byla tato malorážková střelnice pod tlakem zlodějů. Je opravdu podivuhodné, jak pro " kus železa " člověk dokáže překonat tolik překážek a vynaložit tolik sil. Ohraničený pozemek plotem v dnešní době nic neznamená. Ještě v květnu 2015 adepti, kteří tuto střelbu mají povinnou v rámci mysliveckého kurzu, si mohli kam umístit terč při střílení. Nyní už není ani tato možnost. Železná konstrukce pro zavěšení terčů je minulostí. Někdo si dal dokonce i tolik práce s rozbitím betonu, aby získal železný sloup. Plot, který byl mezi brokovou střelnicí a objektem malorážkové střelnice již taktéž není. V budově byly nově zabudovány elektrické kabely, které byly ustřiženy. Ano, čtete dobře, i elektrické kabely se někomu zachtělo mít doma zadarmo. Po dohodě s panem Hurajčíkem by se na jaře měla začít rekonstrukce této střelnice. Pomalu, ale jistě se bude dávat do pořádku to, co vandalové zneuctili, rozebrali a odvezli. Musí se vytvořit alespoň podmínky ke střelbě pro adepty mysliveckého kurzu, kteří nemohou za to, že pozice a umístění střelnic jsou takové, že kontrola těchto objektů proti zlodějům je komplikovaná. 

Střelecký trénink na střelnici OMS Prostějov

1.listopadu 2015


Po ranní mlze se počasí vyjasnilo a po zbytek dne svítilo slunce. Toto dopoledne přijelo na prostějovskou střelnici 25 střelců a další příznivci sportovní střelby. Trénink končil po druhé hodině odpoledne. Tréninku se účastnili také uchazeči o lovecký lístek našeho OMS a procvičili si bezpečnou manipulaci se zbraní. 


Střelecký trénink na střelnici OMS Prostějov

23.října 2015


Jelikož minulý týden byl spíše dešťový, byl trénink odložen na tento termín. Tohoto dne na střelnici zavítalo 12 střelců a další kamarádi, kteří nás přijeli pozdravit a posedět s námi. Sluníčko a vítr znepříjemnili soustředěnost na vylétávající terče, ale i přesto se střílelo dále. Jak je totiž známo, trénink dělá mistry. 


Střelecké závody Podzimní pohár OMS Prostějov 

4.října 2015Nedělního dne, jako by někdo poručil větru a dešti, vysvitlo slunce a ustál vítr. O půl osmé ráno byli všichni, co se chtěli zapojit do organizace těchto závodů, na svých stanovištích a vše bylo připraveno. Vůně udírny lákala také již od samého rána. Při zahájení v devět hodin bylo přítomno asi 45 závodníků. Proběhlo losování. Poté ještě přijelo 5 střelců. Celkový počet střelců na těchto závodech tedy bylo rovných 50.

Bohužel průběh závodu znepříjemnil výpadek elektřiny. Vše se do doby, než byla firmou opravena závada, vyřešilo tím, že byla přivezena centrála a účastníci mohli pokračovat v závodu.

Střelci skončili s velmi vyrovnanými výsledky. Čtyři nejlepší měli 36, jeden 35 a s výsledkem 34 terčů se o jedno finálové místo rozstřeloval Jiří Tylšar a Oldřich Vaňhara. V tomto rozstřelu zvítězil Oldřich Vaňhara, čímž postoupil do finálové šestice.

Finále se střílelo na kouřové terče flash, které při zásahu zanechávají barevný obláček, v tomto případě fialový obláček. Zásah je tedy lépe viditelný i pro diváka, který se dívá z větší vzdálenosti. Po odstřílení ještě proběl rozstřel o druhé místo mezi Oldřichem Vaňharou a Vratislavem Hanákem. Po prvním terči bylo rozhodnuto. Na prvním místě tohoto závodu se umístil Ladislav Dufek, na druhém místě Oldřich Vaňhara, na třetím místě Vratislav Hanák, na čtvrtém místě byl Ladislav Kubíček, na pátém místě Tomáš Vojkůvka a tuto nejlepší šestici zakončil Vojtěch Pospíšil.

Nejprve byly vyhlášeny výsledky v kategorii žen. Tohoto závodu se zúčastnily tři ženy. Jelikož hodnotných cen pro střelce bylo připraveno více, byly vyhlášeny ženy taktéž v řádném pořadí všech střelců.

Měli jsme také tu čest, aby s námi tento den strávila paní senátorka Božena Sekaninová. Při vyhlašování výsledků předala vítězi skleněnou pamětní desku. Poté také spolu s rozhodčími panem Jiřím Vítkem, Hubertem Funkem a Ing. Břetislavem Dolečkem pogratulovala všem střelcům za jejich výkony.

Jako bonus bylo předání ceny útěchy střelci s nejmenším nástřelem, a to poukaz na 6 tréninkových položek na prostějovské střelnici.

Po celý den bylo připraveno občerstvení. V udírně byly připraveny klobásy a uzený bok. Jako hlavní jídla byla svíčková na smetaně, divočák se zelím a guláš.

Velký dík patří kuchaři Jiřímu Procházkoví, jednateli OMS Prostějov, který věnoval svůj čas tomu, abychom se na těchto střeleckých závodech měli opravdu dobře. Poděkování patří taktéž sponzorům, kteří se podíleli na uspořádání této akce. Děkujeme také střelcům, kteří se přijeli zúčastnit těchto závodů a divákům, kteří přijeli podpořit jak střelce, tak i nás v tom, aby prostějovská střelnice opět byla navštěvovaná.

Za střeleckou komisi děkujeme kamarádům a členům kulturní komise, že s námi tento den prožili pracovně, ale doufejme příjemně, na střelnici.

Jitka Procházková

pozvánka ke stažení zde 
výsledková listina ke stažení zde
položkové listy ke stažení zde
seznam sponzorů ke stažení zde


Střelecký trénink na střelnici OMS Prostějov

2.října 2015


Na střelecký trénink, který se konal před nedělním závodem si přijelo zastřílet 23 střelců. Někteří se přišli pouze podívat, jak to na prostějovské střelnici vypadá, jaké je zde prostředí a jaké jsou zde podmínky pro střelbu. Mnoho střelců, kteří často navštěvují střelnice, totiž ani nevědělo, že tato střelnice existuje. Snad zase po letech vejde Prostějov opět do podvědomí střelců a budou zde podmínky a příležitosti k častějšímu setkávání. 


Úklid střelnice

28. září 2015

 
Svátek sv. Václava jsme využili k tomu, že jsme přijeli na střelnici a dodělali pár věcí, které byly třeba před závodem. Posekala se tráva, umylo se nádobí, které bylo přivezeno na střelnici sponzorským darem, úspěšně se našel pod trávou betonový chodníček mezi štonty na trapovém střelišti. Vše se připravilo tak, aby páteční trénink a nedělní závody mohly proběhnout. 
  


Střelecký trénink - střelnice OMS Prostějov

25. září 2015


Možnost potrénovat ve střelbě na asfaltové terče v disciplíně automatický trap přilákala na prostějovskou střelnici Na Hloučeli opět nové tváře. Střelecké tréninky se  pod vedením nového předsedy střelecké komise, Ing. Břetislava Dolečka, stávají pravidelnou záležitostí. Zájemci o brokovou střelbu využili jednu z posledních možností potrénovat na Podzimní pohár OMS Prostějov, který se uskuteční v neděli 4. října 2015. V pátek 2. října od 14 hod bude rovněž otevřena střelnice pro možnost střeleckého tréninku. Těšíme se na bohatou účast nejen na trénincích, ale především na 1. ročníku Podzimního závodu OMS Prostějov. Na fotografie z posledního tréninku se můžete podívat kliknutím na fotografii pod textem.

 
Střelby adeptů mysliveckého kurzu

12. září 2015


Druhé povinné střelby pro adepty mysliveckého kurzu OMS Prostějov byly stanoveny na termín 12. 9. 2015. Těchto střeleb se také účastnili zástupci OMS Prostějov, Jiří Procházka, Ing. Břetislav Doleček, Ing. Luděk Coufal, Zdeněk Erva, Mgr. Eva Fajtová a Jitka Procházková, kteří se podíleli také na organizaci.

Na střelnici se sešli všichni adepti, aby se zdokonalili v zacházení se zbraní pod vedením svého lektora pana Ladislava Müllera. Opětovně bylo připomenuto, jak je nutné se chovat na střelnici a jak manipulovat se zbraní, aby vše proběhlo bezpečně. Střílelo se na loveckém kole na terč z nízké věže, ze stanoviště číslo 7. Každý střelec obdržel 15 nábojů. Střelba se ztížila tím, že se střílelo z loveckého postoje, kdy je třeba nahazovat zbraň do ramene a byla povolena i druhá rána na chybený terč. Tedy nenabíjel se pouze jeden náboj jako na prvních střelbách. Tímto způsobem postupně všichni odstříleli. Poté bylo umožněno zájemcům prohloubit svou střeleckou dovednost pod vedením Ing. Dolečka.

I když tato akce trvala pouze jedno dopoledne, věříme, že si ti, co si ještě nejsou jisti střelbou, odnesli poučení a další zkušenosti do budoucna. Další jejich střelby v tomto mysliveckém kurzu budou totiž probíhat již jako závěrečné zkoušky.

Jitka Procházková 14. 9. 2015


 
 


Střelecký trénink - střelnice OMS Prostějov

11. září 2015


Na střelnici OMS Prostějov se po dlouhých letech opět rozezněla střelba z brokovnic, poté, co zde nově zvolený předseda střelecké komise, Ing. Břetislav Doleček, uskutečnil plánovaný střelecký trénink pro veřejnost na asfaltové terče. A veřejnost si jeho počínání velmi pochvalovala. Kladné ohlasy si zasloužil zejména ten fakt, že střelnice na Hloučeli začala po neskutečně dlouhých letech opět žít nejen pro zkoušky adeptů, ale i pro veřejnost. Důkazem toho je to, že se na střelnici za celé odpoledne prostřídalo bezmála 25 střelců a kromě nich zavítala na střelnici také spousta zvědavců. A až všem vyhládlo, nemohlo chybět ani malé občerstvení. Za střeleckou komisi můžeme slíbit, že uděláme vše proto, abychom se na střelnici opět potkávali pravidelně a to nejen na trénincích, ale i na střeleckých závodech.  
Setkání myslivecké komise na střelnici OMS Prostějov

9. září 2015


Ve středu 9. září 2015 naplánoval předseda myslivecké komise Ing. Martin Ernst první zasedání myslivecké komise. Pro tuto schůzi zvolil prostory střelnice OMS Prostějov. Tohoto setkání se zúčastnila valná většina členů myslivecké komise, kteří měli po jednání možnost, stejně jakožto ti, kteří se podíleli na organizaci tréninku, zatrénovat si ve střelbě na asfaltové terče. Menší technické komplikace, které se během tréninku vyskytly, bravurně vyřešil předseda střelecké komise Ing. Břetislav Doleček a trénink mohl v pořádku pokračovat. Pevně doufáme, že možnosti, které poskytuje střelnice OMS Prostějov, se stanou magnetem pro zájemce o brokovou a malorážkovou střelbu. V pátek 11. září 2015 se na střelnici pořádá střelecký trénink. Zveme všechny nadšence do brokové střelby. Věříme, že se zde sejdeme v hojném počtu a společně prožijeme příjemné střelecké odpoledne.
Brigáda na střelnici OMS Prostějov

8. září 2015


Rušný střelecký týden na střelnici OMS Prostějov na Hloučeli odstartovala společná brigáda několika nadšenců. Na rozsáhlých travních prostorách střelnice bylo potřeba posekat trávu a upravit střelecké štonty.  Nebyla to však pouze jen venkovní úprava, ale taktéž se konaly úpravy i v budově střelnice OMS. Uklizená kuchyně, vybavená kuchyňská linka a prostřené stoly ve spodní zasedací místnosti jsou toho důkazem. Vše připraveno, střelecký týden může začít.

 
Úklid půdy budovy OMS Prostějov

27. 7. 2015


Dne 27.7.2015 proběhlo dokončení úklidu půdy budovy OMS Prostějov. Nový nájemník, který si pronajal horní byt v této budově, bude mít také možnost využívat prostory půdy. Děkujeme všem, kteří se podíleli na této brigádě, ale především panu Jaroslavu Mráčkovi a Jiřímu Procházkovi, kteří v první etapě provedli úklid sami. 

 

Předprázdninové setkání s myslivci

22. 6. 2015


Dne 22.6.2015 se na prostějovské střelnici konal tradiční dětský den pro ZŠ E. Valenty, který  pořádá kulturní komise pod názvem Předprázdninové setkání s myslivci. Připraveno bylo několik stanovišť s úkoly, kde děti mohly ukázat svoji zručnost nebo znalosti spojené s přírodou. Vše bylo pojato formou hry, což u dětí vzbudilo velký zájem.  Děti poznávaly různé předměty spojené s domácností, stříleli ze vzduchovky, určovaly druhy různých dřevin, měly poznat dle pomůcek lesní zvířata, díky obrázkům viděli mnoho plemen psů.  Bylo jim také umožněno, aby viděli, někteří poprvé v životě, živé lišče. Pro mnohé byl také velký zážitek, když jim pan Jan Niedoba předvedl troubení jelenů a další dorozumívací zvuky lesních zvířat. Bohužel nám v tento den nepřálo mnoho počasí a zastihl nás déšť. Děti se ovšem nenechaly odradit a v úkolech a zábavě se pokračovalo v budově střelnice.

Jitka Procházková


Kurz adeptů z myslivosti 2014/2015 úspěšně ukončen!


23. - 24. 5. 2015


V ročníku 2014 – 2015 byl zahájen kurz adeptů o první lovecký lístek dne 1.4.2014. Tento kurz trvá rok a adepti absolvují zhruba měsíc v odpoledních hodinách výuku v jednotlivých oborech. Tento ročník učil a poté u závěrečných zkoušek zkoušel senát v sedmi předmětech v tomto složení : Myslivecká výchova – Oldřich Nemerád, Předpisy o myslivosti – Ing. Pavel Tesařík, Myslivecká zoologie – Ing. Jiří Korhon, Péče o zvěř – Stanislav Pořízka, Myslivecká kynologie – Zdeněk Kvapil, Myslivecké střelectví – Zdeněk Černý, Lovectví a stopařství – Jiří Štefek. Senát je tvořen kvalifikovanými odborníky.

Během ročního kurzu musí dále adepti absolvovat dvakrát praktické střelby, kdy střílí brokovou zbraní na asfaltové terče a na kulové střelnici z malorážky. Třetí střelby již jsou počítány do závěrečných zkoušek. Tento kurz obnáší také to, že každý adept vykonává roční praxi v mysliveckém sdružení, s kterým je podepsána smlouva o vykonání praxe. Před ukončením kurzu je ještě týdenní opakovací kurz, kdy lektoři shrnou veškeré učivo a témata, která budou předmětem ústních zkoušek.

V ročníku 2014 – 2015 se k závěrečné zkoušce přihlásilo 20 adeptů. V řádném termínu se nedostavili tři adepti. Zkoušených bylo 17, s vyznamenáním obstálo 6 a 11 prospělo. Tyto závěrečné zkoušky se konaly ve dnech 23.-24.5.2015 na střelnici v Prostějově, v sobotu byla praktická část ve střelbě a v neděli ústní závěrečné zkoušky. V sobotu byli přítomni i adepti z kurzu v roce 2015 – 2016. Někteří se setkali se střelbou a s loveckými zbraněmi poprvé, jiní již zkušeně zacházeli se zbraní. Není třeba počítat zásahy adeptů, jelikož jde hlavně o to, aby se naučili jak se pohybovat se zbraní v ruce, jak se chovat na střelnici a jak celkově zacházet bezpečně se zbraní. Sobotní dopoledne si všichni adepti užívali. Nedělního dne již nebyla tak klidná atmosféra. I když většina adeptů měla úsměv na tváři, rozpaky a nervozita byly na místě, jelikož ten den měli ústně obhajovat to, co se za celý rok naučili v praxi a jaké vědomosti celkově získali z učiva. Všichni účastníci byli řádně společensky oblečeni a chování bylo na velmi dobré úrovni. Díky tomuto všemu získaly tyto zkoušky řád a poctu, kterou si právem zaslouží. Postupně chodili adepti k jednotlivým lektorům, kde si nejdříve vybrali otázku a poté měli pár minut na přípravu. Pak již byla řada na nich a jejich znalostech. V náhradním termínu zkoušek odstoupil jeden a dva složili tuto zkoušku s vyznamenáním. Vědomostní příprava a vzorné vystupování tohoto kurzu 2014 – 2015 byla na velmi dobré úrovni. Je vidět, že pokud je odhodlání a chuť něco udělat a dokázat, je člověk opravdu svědomitý a cílevědomý.

Jsem ráda, že v dnešní době se stále objevují lidé, kteří chtějí žít myslivostí a ctít její zákony. Všem adeptům bych chtěla dodatečně za OMS Prostějov  pogratulovat ke složení zkoušky z myslivosti, která je pouze začátkem jejich „zelených“ kroků. Chtěla bych také poděkovat všem těm, kteří se zasloužili o konání těchto zkoušek, ať už je to chystání občerstvení kulturně propagační komisí, lektorům, kteří obětavě připravovali tyto adepty na zkoušky. Děkuji všem, kteří se přičinili k velmi dobrému průběhu této akce.

11.6.2015
Jitka Procházková

Fotogalerie

     Střelby adeptů 23. 5. 2015       Ústní zkoušky adeptů 24. 5. 2015

Kliknutím na fotografii vstoupíte do fotogalerie
 

 Dne 8.4.2015 byl na volebním Okresním sněmu zvolen předsedou střelecké komise Ing. Břetislav Doleček. Cílem nového předsedy pro rok 2015 je, aby se na střelnici střílelo pravidelně nejméně 2x do měsíce na trénincích a v měsíci září se konaly závody na americkém trapu. Od roku 2016 se plánuje pořádání okresního přeboru na K4M, LK, B a nově i CS ( Compact Sporting) + střelecké tréninky. V dalších letech je cílem převést na tuto střelnici celorepublikový přebor ČMMJ na LK.

Na střelnici během posledních let stříleli pouze adepti kurzu o první lovecký lístek, popřípadě MS Lešany, kde je Ing. Vladimír Procházka mysliveckým hospodářem. Dne 13.5.2012 byl uspořádán okresní přebor, kterého se zúčastnil nezvykle velký počet střelců na typ tohoto závodu. Pan Ing. Vladimír Procházka zajistil technický chod střelnice a Ing. Břetislav Doleček zajistil vše ostatní ohledně závodu. 5.5.2013 byl pořádán okresní přebor pouze pod vedením Ing. Vladimíra Procházky, kdy na závod přijel jeden závodník, který nebyl ani členem ČMMJ. Tento závod se tedy nekonal.

Dříve střelecká komise téměř neexistovala. Za posledních 15 let byly akce pro veřejnost pořádány prakticky jen na papíře. Nyní se střelecká komise skládá ze třech členů, kteří jsou ochotni pomoci při tom, aby se na střelnici v Prostějově opětovně střílelo. Mnoho lidí již zapomnělo, že vůbec tato střelnice existuje a je třeba, aby se zprovoznila a dle návštěvnosti a zájmu se budou dále odvíjet i počty tréninků a závodů. Je velká škoda, že areál střelnice, kde jsou k dispozici střeliště trap, dvě střeliště skeet ( lovecké kolo) + 50m kulová střelnice, se nevyužívají ke střelbě a výcviku střelby, zejména před loveckou sezónou. Je třeba umožnit střelbu i lidem, kteří nepatří do myslivecké veřejnosti, a tím zlepšit pohled na myslivce v našem regionu.

Jakmile bude vyřešena situace, kdy Ing. Břetislav Doleček doposud není zapsán na Policii ČR jako správce střelnice, nebyly mu předány klíče od objektu, nemá písemné materiály ohledně střelnice, snad se vše pohne kupředu.
Dne 26.8.2015 byl předán Ing. Břetislavu Dolečkovi od znalce Doc. Ing. Aloise Skoupého, CSc. nový provozní řád střelnice a ostatní podklady. Soubory jsou k dispozici v dokumentech pro stažení.
 PLÁN


AKCÍ

OMS

PROSTĚJOV

 


 

ODCHOVNA

BAŽANTŮ

DOLOPLAZY