Českomoravská myslivecká jednota, z.s., PROSTĚJOV
 
Pozadi
PROSTĚJOV
Adresa: Pod Kosířem 16 , Prostějov , 796 01
Telefon:724 033 009
Email:vostmysli@seznam.cz
Web:www.myslivost.cz/omsprostejov
Uskutečněné akce MS a HS > Uskutečněné akce MS a HS 2016


Barvářské  zkoušky 

29.-30.října 2016


Střelecké závody - Memoriál Ing. Oldřicha Dostála

- Tištín 


12.září 2016
Sokolské střetnutí

- Kobeřice 


8.září 2016Přátelé myslivci, zasílám odkaz na album fotografií z naší akce, kterou jsme pořádali dne 8.10.2016 v naší honitbě.
 
 
Byl to nevšední zážitek, který jsme rádi nabídli všem lidem, kteří se chtěli účastnit.
 
I hostům se u nás líbilo a rádi se vrátí příští sezónu, pokud Sv. Hubert dopustí.
 
I my se budeme těšit na příjemné setkání v duchu udržování našich tradic a kultury spojené s životem v přírodě a s přírodou.
 
S pozdravem Myslivosti zdar!
 
jednatel MS Předina - Kobeřice
 
Holík Radomil
Sečení trávy střelnice Tištín 

9.září 2016
Zahradní slavnosti a vaření gulášů

+ Do přírody s myslivci


Čelechovice na hané

3.září 2016


 
V obci Čelechovice na Hané se uskutečnily Zahradní slavnosti a vaření gulášů. MS Haná Čelechovice na Hané udělal doprovodnou akci s názvem Do přírody s myslivci, soutěž pro děti i dospělé, kde si každý mohl vyzkoušet své znalosti a něco nového se také dozvědět. Nebyla to přímo samostatná myslivecká akce, ale i tak členové MS dokázali zpříjemnit den touto mysliveckou tématikou. Vše jsme si vyráběli sami (cedule, hmatovou stezku atd.) Od VLS Lipník nad Bečvou LS Velký Újezd jsme si zapůjčili nějaké materiály, jako je dendrofon, ukázky stop, ptactva, atd.

Jaroslav Navrátil

 
 
Fotografie :  Marta Navrátilová a Jaroslav Navrátil. 
 
Jménem OMS Prostějov děkujeme panu Jaroslavu Navrátilovi za tento příspěvek a také za uspořádání akce, která propaguje myslivost a její dobré jméno ! 

Jitka Procházková

 
kliknutím na obrázek se vám otevře fotogalerie 
Převoz bažantích kuřat MS Želeč

a MS Předina Kobeřice


28.srpna 2016


Střelecké závody O pohár starosty HS

-  Ondratice


27.srpna 2016


Honební společenstvo Brodek u Prostějova tvoří pět honiteb, a to MS Želeč, MS Předina Kobeřice, z.s., MS Brodek u Prostějova, MS Dobromilice, z.s. a MS Otaslavice. Každoročně tyto spolky soutěží v pětičlenných družstvech ve střelbě o pohár starosty honebního společenstva. Pořekadlo, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, přesně platí i pro tuto střeleckou soutěž. Je jedno, kolik z každého spolku přijede členů. Jde o to, abychom se pobavili a poseděli s přáteli, s kterými se třeba nevidíme tak často.

V pátek se konal trénink a v sobotu 27.8.2016 byl sraz před závody stanoven na pravé poledne. V tomto závodě parcour letos nebyly stříleny dvojstřely, jak tomu bylo v předešlých letech.

Ing. Stanislav Kořínek a Ing. Václav Dohnal zahájili závod a losovalo se pořadí pěti družstev, každé zastupovalo jednu honitbu. Závody mohly začít. Všichni střelci se chovali ukázněně, diváci také. Po celý den nebyly žádné technické problémy a vše proběhlo tak, jak má být. Výsledky byly opravdu vyrovnané. Počítaly se výsledky jak družstev, tak o pět pohárů bojovali také nejlepší jednotlivci.

Na prvním místě se umístilo družstvo Ondratice s počtem 150 bodů, druhé se umístily Dobromilice s počtem 140 bodů, třetí místo si vybojovaly Otaslavice se 137 body, bramborovou medaili obdržela Želeč s počtem 129 bodů a na pátém místě skončilo družstvo Kobeřice s počtem 96 bodů.

V jednotlivcích se střelci umístili v tomto pořadí: 1. Ing. Jan Malík, 2. Ing. Břetislav Doleček, 3. Ing. Stanislav Kořínek, 4. Ing. Radovan Říha, 5. Vladimír Matoušek. Položkové listy si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Po vyhlášení výsledků pan Zdeněk Erva, hospodář v MS Předina Kobeřice, z.s., požádal o slovo a hovořil o tom, že je opravdu dobré, když se takto sejdou společně spolky, které patří do honebního společenstva. Tvoříme celek a v těchto střeleckých závodech by se mělo pokračovat i přes to, že již nejezdí z každého spolku třeba dvě družstva, jak tomu bylo v předešlých letech. Poděkoval všem za hladký průběh celého dne a organizátorům za to, že nám umožnili, abychom se při těchto závodech opravdu příjemně bavili.

Parcour je zajímavý v tom, že terče vyletí z různých pozic a letí různými směry. Střelec si může vyzkoušet, jestli je schopen s terčem táhnout a trefit. Na honech také nevíte, odkud a jakým směrem vám zvěř vzlétne nebo vyběhne. Proto vidím střelecké tréninky a závody jako dobrou věc k tomu, aby se předcházelo nebezpečným situacím na honech a všude, kde se pohybují lidé se zbraněmi mezi ostatními lidmi. Čím častěji budete střílet, tím více se se zbraní naučíte zacházet a jen si utvrdíte bezpečnou manipulaci se zbraní.

Děkujeme všem zúčastněným za příjemně strávený den.

Jitka Procházková

Střelecký trénink Ondratice

26.srpna 2016

Barvářské zkoušky honičů

Týn nad Bečvou ( OMS Přerov)


20.srpna 2016

Tak jsme s Almou jeli na další zkoušky psů. Tentokrát do honitby v Týně nad Bečvou na Přerovsku. Akce se konala v okolí lovecké chaty U Huberta, v pěkných lesích nad Týnem n.B. Bohužel ve smrkových lesích byla silně znát  invaze kůrovce, dostávají  tam záhul, stejně  jako všude jinde. Ze zvěře tam mají srnčí, černou a docela hojně je zastoupená dančí zvěř. Z drobné prý mají i zajíce což je už vzácnost.

Po příjezdu a nahlášení jsem si vylosoval číslo č.4. Lesy kolem dokola byly plné houbařů, což se projevilo i na množství zvěře, která zrazovaná přetahovala přes našlapané stopy. Pejskové to měli těžké i díky těm houbařům co se pletli kolem našlapaných stop, než je rozhodčí upozornili, že tam probíhají zkoušky psů. Na zahájení nám zatroubilo duo trubačů z Přerova. Losem mi připadla hned první stopní dráha. Alma hned od nasazení na našlapanou stopu zalehla do řemene a šla na celou délku rozvinutého barvářského řemenu tak, jak vyžaduje zkušební řád. Stopu vypracovávala s jistotou. Od místa vypuštění rychle vyrazila po stopě a vzápětí už škubala sele. Oba rozhodčí se shodli na známce 4 z chování u střelené  zvěře. Z dosledu dostala také známku 4, rozhodčí ocenil jistotu s kterou stopu vypracovala.

Pak  se šlo na další disciplíny. První bylo vodění, rozhodčí udivilo, že jak vodění tak i odložení s výstřelem bude Alma dělat na volno. No co, je tak naučená, takže... Oboje jsme zvládli s přehledem i když na Almě bylo vidět, že cítí zvěř v přilehlé hušťině. Oba rozhodčí  po ukončení disciplín a vyhlášení známek 4 a 4  vyslovili politování, že nevěřili, že to Alma na volno zvládne. Pak jen pauza na dobrý srnčí guláš a očekávání vyhlášení výsledků. 

Takže Alma skončila z devíti psů na prvním místě a nechala za sebou i plemena, která jsou podstatně vhodnější na dosled na šlapané stopě, jako je Bavorský barvář a Alpská braka atd.. Získala pohár, diplom a protože OMS Přerov na rozdíl od jiných OMSů (bohužel) ví co se sluší a patří, dostala stejně jako všichni do třetího místa umístění pytel kvalitních psích granulí a kapsičky.

Myslivecké kynologii ZDAR!!!

František Mlčoch
ODKAZ NA FOTOGALERII : 
O putovní pohár MS Tištín

5.července 2016


kliknutím na text se vám otevře dokument

 
Střelecké závody Slatinice

2.července 2016

Neveřejné střelecké závody Moravské Málkovice,

OMS Vyškov


19. června 2016Střelecké závody MS Zelená Hora - Radslavice a MS Tesák Pustiměř, které se konaly v neděli 19.6.2016 na střelnici v Moravských Málkovicích. 
Střelecké závody O pohár starosty honebního

společenstva - Tištín


5. června 2016Dětský den - MS Mořice - Vrchoslavice

4. června 2016


Dne 4.6. 2016 uspořádalo MS Mořice-Vrchoslavice již po čtvrté myslivecký  dětský den. Jako každý rok se těšil velkému zájmu hlavně dětí, rodičů, babiček a dědečků. Po krátkém přivítání, které provedl předseda MS František Vozihnoj a starosta obce Dušan Svozílek, moderátor Tomáš Brabec ve stručnosti seznámil děti s programem.

Každé dítě u vchodu dostalo zdarma lístek, na který si mohly po celé odpoledne vyzvedávat pití, sladkosti a párek. Pro dospělé bylo také připraveno bohaté občerstvení, mohli si zakoupit třeba kýtu na rožni nebo klobásu z udírny a pití. Opět jako v loni na pozvání přijel Pavel Novák, který dětem zazpíval a připravil jim různé soutěže, za které od něho dostávaly různé hračky a sladkosti. Přijela i šikovná malířka, která kouzlila  zajímavé malování na dětské  obličeje a manželé s cukrovou vatou. Na dvou stanovištích si mohly děti vyzkoušet střelbu ze vzduchovky a kuše na terče s mysliveckými motivy. Celé odpoledne patřilo opravdu dětem.

Do programu se zapojila i ZŠ-Němčice a ZŠ-Vrchoslavice, která předvedla dětem krásné představení. Mladí vrchoslavští hasiči ukázali všem své hasičské umění. Některé děti ze školy byly vyhlášeny za výtvarnou soutěž Rozkvetlá zahrada 2016, za kterou jim byly předány diplomy a ceny. Na konec se losovala velká tombola, která obsahovala hračky pro děti jak malé tak i velké. Děti i ty nejmenší si odnášely nejen sladkosti, různé hračky ale i spoustu zážitků z krásného prožitého odpoledne.

Poděkování patří také všem sponzorům, kteří přispěli jak do tomboly, tak  i na ceny za soutěže pro všechny děti na jejich dětský den. Poděkování patří i všem členům MS, kteří se celé odpoledne věnovali dětem.

Lída a František Vozihnojovi

Střelecký trénink Tištín

3. června 2016


Brigáda na střelnici Tištín

26.května 2016

Brigáda na střelnici Tištín

21.května 2016Střelecký trénink Tištín

18.května 2016Střelecké "HADÍ" závody Kroužek

OMS Vyškov


24.dubna 2016


Dne 24.4.2016 jsme navštívili první střelecké závody v Kroužku u Rousínova, sousedním okrese Vyškov.

Tyto střelecké závody jsou zde již tradiční a konají se na svátek svatého Jiří ( kdy vylézají hadi a štíři), proto tedy název Hadí střílení.

Sešlo se zde 41 střelců, kteří postupně bojovali na dvou střelištích. Prvním stanovištěm byl automatický trap, kde se střílelo na 25 terčů. Druhým stanovištěm byl terénní parkur taktéž na 25 terčů, kde se postupně střelci přemisťují a střílí z různých pozic na terče letících z věží a také na terč zajíce.

Mezi položkami bylo připraveno opravdové pohoštění ve formě zabíjačkových specialit z kotle a na rožni se opékalo sele.

Závod provázel poměrně silný vítr. Pořadatelé pod vedením předsedy OMS Vyškov Ing. Františka Tomana vyhlásili v závěru za vítěze pana Ladislava Dufka.

Tato střelnice je zajímavá, zejména svou rozmanitostí jak pro střelce, tak i pro pozorovatele a hlavně je zde kamarádský přístup od organizátorů. Děkujeme za příjemně strávené dopoledne.

Břetislav Doleček

VÝSLEDKOVÁ LISTINA KE STAŽENÍ - ZDE Zimní přikrmování Tištín

28.února 2016Vypouštění dospělých bažantů Tištín + Želeč

23.února 2016Stavba klece pro bažanty Želeč

20.-22.února 2016Lov holubů a hrdliček  + revize střelnice Tištín

13.února 2016


Agrodružstvo Tištín zažádalo o odlov zdivočelých holubů a hrdliček na svých nehonebních pozemcích. Týkalo se to farmy v Tištíně, Nezamyslicích, Dřevnovicích a Koválovicích. Byly požádány myslivecké spolky v Tištíně a Nezamyslicích, aby se o tento odstřel postaraly. Tři soboty se vždy kolem deseti myslivců účastnilo této akce v Tištíně. 13.2.2016 vzhledem k době lovu hrdliček byl poslední termín. Výřad holubů a hrdliček zahradních byl v řádu několika desítek. 

Ing. Břetislav Doleček
Lov holubů a hrdliček Tištín

6.února 2016


Zimní přikrmování Želeč

5.února 2016Hon bažantnice Zářičí

14.ledna 2016


Dne 14.1.2016 jsem měl tu čest zúčastnit se honu v bažantnici v Zářičí, který uspořádal pro své hosty Ing. Vladimír Horký. Sraz byl stanoven na 8 hodin.  Bylo zde přítomno 27 střelců, 22 honců a 12 lovecky upotřebitelných psů. Příchozí čekala v hostinci v Zářičí na posilnění gulášová polévka. Poté jsme se odebrali na plánované čtyři leče. Po nástupu jsme se rozdělili na dvě skupiny. První byla dvě leče v předstupu a druhá v tlaku. Po svačině, kdy byla připravena polévka a zabíjačkové pochoutky,  se skupiny vystřídaly.  Po ukončení lovu následoval výřad, na kterém byli 3 kohouti bažanta královského, 372 bažantů, z toho 193 bažantích kohoutů.
Na poslední leč se podávala šípková omáčka. Byli vyhlášeni nejprve králové lovu, dopolední, odpolední a celodenní. Poté následoval myslivecký soud. Po celý den provázely hon fanfáry v podání Troubeckých trubačů.
Sluníčko nám tento den opravdu přálo a mezi všemi panovala dobrá nálada. Velké díky patří hostiteli, který nám všem zúčastněným připravil krásně prožitý den s mnoha zážitky.

Děkujeme.

Ing. Břetislav Doleček
Zimní přikrmování Želeč

8.ledna 2016


 
 PLÁN


AKCÍ

OMS

PROSTĚJOV

 


 

ODCHOVNA

BAŽANTŮ

DOLOPLAZY