Českomoravská myslivecká jednota, z.s., Rychnov nad Kněžnou
 
Pozadi
Rychnov nad Kněžnou
Adresa: Střelnice - Na Láni 1833 , Rychnov nad Kněžnou , 516 01
Telefon:494 534 025
Email:oms.rk@seznam.cz
Web:www.myslivost.cz/omsrychnov
Kulturně propagační komise > Kulturní akce, mládež

Kulturní akce, mládež

SLAVNOSTNÍ MYSLIVECKÝ DEN
K 70. letému výročí založení mysliveckého spolku v Lukavici u Rychnova nad Kněžnou jsme 20.6.2020 uspořádali slavnostní myslivecký den.
Vše začalo svatohubertskou troubenou mší v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Lukavici za účasti faráře Mariusze Jana Robaka, členů Řádu svatého Huberta-Orlické komendy a doprovodu trubačů na lesní rohy z Filharmonie z Hradce Králové.
Po mši jsme se přesunuli na naši mysliveckou chatu na Končinách, kde byl odhalen pamětní kámen s reliéfem  patrona myslivců sv.Huberta. Ten vyrobil a vsadil do pískovce místní keramik Petr Cichy.  
Před odhalením seznámil nestor spolku Josef Ehl s vývojem a nelehkou činností myslivců v druhé polovině 20. století. Součastnost přiblížil předseda spolku Karel Kunc. Oba společně odhalili pamětní kámen před zraky asi 150 velmi promočených účastníků této akce.
Proč promočených?
V sobotu 20. června na Podorlicku celý den vytrvale pršelo. Jak by řekl klasik " chčije a chčije."
Slavnostního dne se také zúčastnili osobnosti veřejného a společenského života Rychnovska, včetně předsedy OMS Ing.Vladimíra Šabaty a hejtmana Královehradeckého kraje PhDr. Jiřího Štěpána.
Součástí dne byly brokové střelby a soutěže pro děti s mysliveckou stezkou a lesní pedagogikou.
To všechno by se nemohlo konat bez obrovské pomoci Lukavických  hasičů a členů Sokola. Takto by měla vypadat spolupráce zájmových organizací na vsích.
Moc všem děkujeme, hrdí členové MS Lukavice u Rychnova nad Kněžnou.
České myslivosti zdar!
 
Pavel Ehl, Ing. Vladimír Šabata


Fotogalerie

 

Aktuality:
Kynologická komise žádá myslivce, kteří uloví liščata brokem, zda by tyto nenabídli pro LZ ohařů a jejich výcvik.
Kontakt : Rýsl Miroslav 732 202 564

 

V sekci střelecké komise zveřejněny výsledky závodu v LK dne 19.7.2020 a výsledky 5. ročníku RT po 2. kole. Další závod - zajíc + severský trap 16.8.2020.

.Kynologická komise oznamuje termíny nácviků na Lz ostatních plemen a LZ ohařů : 19.7., 26.7. a 9.8. vždy v neděli. Sraz v 7,00 hod. u bývalého vojenského prostoru u Kostelce nad Orlicí. Zvěř a barvu vlastní.