Českomoravská myslivecká jednota, z.s., OMS Šumperk
 
Pozadi
OMS Šumperk
Adresa: Nemocniční 53 , Šumperk , 787 01
Telefon:583 212 039
Email:oms.sumperk@seznam.cz
Web:www.myslivost.cz/omssumperk
Jednatel:Helena Procházková
Předseda:Ing. Ludvík Doubravský
  
Úřední hodiny
Po:9 - 16 h
Út:po telefonické domluvě
St:9 - 16 (druhou středu v měsíci úřední den na MěÚ v Jeseníku 10:00 - 14:30 (Karla Čapka 1147/10 kancelář Ing. M. Řehy)
Čt:po telefonické domluvé
Pá:-
   
IČO:67777813
Účet:1900457369/0800
Banka:Česká spořitelna, a.s. Šumperk

webmaster:
Mgr. Václav Novák


O nás

 Okresní myslivecký spolek Šumperk

Okresní myslivecký spolek Šumperk je pobočným spolkem Českomoravské myslivecké jednoty, z. s., jehož posláním je sdružování myslivců Šumperska a Jesenicka, rozčleněných do 4 obvodů s  rozšířenou působností: Šumperk, Zábřeh, Mohelnice, Jeseník. V obvodu působnosti je 149 uznaných honiteb, z toho 13 obor, myslivecky hospodařících na celkové výměře 182 620 ha honebních pozemků.

Mysliveckou činnost na území výše zmíněných oblastí vykonávají myslivci, kteří navazují na dlouholetou a bohatou mysliveckou tradici tohoto rázovitého podhorského a horského  regionu. Členové OMS Šumperk každoročně pořádají dnes již tradiční  odborně - myslivecké, kulturní, kynologické, střelecké, ale i jiné akce. Okresní myslivecký spolek Šumperk se zmíněnými  akcemi, mysliveckou činností, výchovou nových adeptů, prací s mládeží a organizování snaží popularizovat myslivost a činnost všech myslivců na veřejnosti.

Lidé na OMS Šumperk   ZDE
 

Českomoravská myslivecká jednota  

Českomoravská myslivecká jednota, z.s., (ČMMJ) je spolek, nejvýznamnější myslivecká organizaceČeské republice. Hlavními úkoly, kterými se zabývá ČMMJ, jsou rozvoj myslivosti a ochrana přírody. Důležitá je také spolupráce s orgány územní samosprávy ve věcech, které se týkají myslivosti a ochrany přírody.
ČMMJ byla založena v roce 1923  sloučením řady tehdy existujících mysliveckých spolků. V r. 1961 došlo k sjednocení Československé myslivecké jednoty a Zväzu poľovníckych ochranných sdružení na Slovensku v Československý myslivecký svaz. Po vzniku samostatné České republiky opět dochází k rozdělení těchto dvou spolků.

Aktivity ČMMJ
ČMMJ má mnoho dalších aktivit. Stará se o přípravu nových adeptů pro výkon myslivosti a následně provádí zkoušky, sdružuje mnoho různých klubů (Klub sokolníků, Klub trubačů, Klub fotografů, Videoklub ČMMJ, Klub přátel ČMMJ, Klub autorů, Klub vábičů a Klub dam české myslivosti), stará se o kontakt se zahraničními spolky atd. Myslivost byla zapsána na seznam nehmotného kulturního dědictví České republiky.
Organizační struktura ČMMJ:

Clipboard01.jpg

 
 
BlueBoard.cz
 
pojistovna-pojistovna.cz
Výše členského příspěvku Souhlasíte s navýšením členského příspěvku ČMMJ?
 
21%
 
78%