ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Časopis Myslivost

Setkání u kaštanu

Jaroslav VILD
V neděli 6.6.2004 na hranici u hraničního kamene, kde stojí starý kaštan, se konalo " Sousedské setkání u kaštanu", které zajišťovalo a pořádalo ve spolupráci s panem starostou Petrem Klírem z Lipové u Chebu MS Vlastník.
O zahájení se postarali místní trubači, kteří se střídali s trubači z bavorského Tirschenreuthu. Zahajovací proslov prvního setkání měl pan starosta z Lipové u Chebu a následovali zdravice místostarosty z Neualbenreuthu pana Müllera, předsedy mysliveckých spolků Bavorska pana Huberta Rustlera, předsedy Okresního mysliveckého sdružení v Chebu pana Ing. Černíka, předsedy Mysliveckého sdružení Vlastník v Lipové a iniciátorů celé akce, od nás pana ing. Tobermanna a souseda přítele myslivce na německé straně pana Helmuta Schnurrera. Zábavu obstarala dechová hudba Halali s mysliveckými mažoretkami z Chebu, harmonikářem ze sousedního německého Hardecku a výbornými trubači z Tirschenreuthu. Pohoštění připravili obě strany společně za jednotnou cenu a tak návštěvníci mohli ochutnat české pivo a německou klobásu z divočáka a naopak. Jazyková bariera byla brzy překonána a přátelské posezení končilo daleko později, než se předpokládalo.
Starosta z Lipové u Chebu pan Petr Klír předal, všem zúčastněným hostům, k podpisu pamětní knihu. Ta bude jeden rok u pana starosty v Neualbenrethu a další rok opět v Lipové.
Velice dobře o této akci napsal do Chebského deníku pan Michal Houdek. "Je nejvyšší čas nechat zdánlivě nekonečné diskuse o vzájemných křivdách minulosti profesionálním politikům. Těm, kteří na periferie států jezdí nejvíce a nejraději před volbami a o skutečných poměrech v pohraničí mají vesměs jen mlhavé představy".
Myslivecké sdružení Vlastník z Lipové u Chebu našlo svoji cestu spolupráce s mysliveckým sousedem, propagaci myslivosti nejen u nás a společně uspořádali setkání, které si zaslouží poděkování. Jak jsme hovořili s německými myslivci ani u nich není veřejné mínění na jejich straně. Byli velice potěšeni pozváním a odpolední program je natolik nadchl, že jsme obdrželi mnoho pozvání na jejich akce konané v Bavorsku.
Jaroslav VILD
jednatel MS Vlastník v Lipové u Chebu
Zpracování dat...