ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Časopis Myslivost

Leden / 2006

PODZIMNÍ VÝSTAVA NOŽŮ V BRNĚ

Myslivost 1/2006, str. 49  Text a snímky Pavel KLOZÍK
V souladu s tradicí, uzavřela setkání nožířů v roce 2005 výstava nožů, kterou v kongresovém centru na brněnském výstavišti uspořádal v sobotu 26. listopadu mistr nožíř Lubomír Maďarič. Několik stovek návštěvníků shlédlo práce našich a Slovenských nožířů a tvůrců kožených doplňků. Z Rakouska jako již tradičně přijel pohodový mistr nožíř Štefan Gobec a nechybělo také několik dovozců kvalitních komerčních nožů.


1.: Jednoduchým avšak elegantní nožem z damascénské oceli se pochlubili kováři otec a syn Dohnalové z Třebíče.

2.: Nožíř, lovec a trubač Karel Hons přivezl z Plzně zavírací nože s pilkou na otevírání zámků zvěře. Na dolním noži uplatnil vlastní nápad a zkušenosti při otevírání zámků. Pilka je v otevřeném stavu vůči rukojeti skloněna o 30°, díky čemuž je práce s tímto nástrojem podstatně pohodlnější. S Karlem Honsem připravuji rozhovor o jeho vztahu k myslivosti.

3.: Lovecké nože s do strany vyskakovací čepelí z limitované série italské firmy AKC přivezl do Brna David Strnadel z Frenštátu pod Radhoštěm.

4.: Plzeňský mistr Josef Rusňák tentokrát do Brna nepřijel, jeho nůž s motivem sovy jsme však viděli na stole Buddy Westona.

5.: Scrimshaw kapského buvola vytvořila na střenku rukojeti nože pražského nožíře Petra Pospíšila Vlada Perla Klihavcová.

6.: Nůž s loveckými motivy od slovenského mistra Alberta Štefana z Fiľakova.

7.: Víceúčelový lovecký nůž libereckého nožíře a světoběžníka Buddy Westona.

8.: Šavlozubý tygr na rukojeti do historie laděného nože Libora Toboláka.

9.: Pěkný pracovní nůž z dílny Miloše Juna z Radňovic.

10.: Nůž Jaroslava Brixiho s damascénskou čepelí od Fritze Schneidera s rukojetí ze železného dřeva a figurální rytinou Davida Brixiho bodoval 13. 11. 2005 na výstavě nožů v Gembloux v Belgii a neztratil se ani v Brně.

11.: Celoocelovým nožem z damascénské oceli a figurální rytinou do lesa hledícího nosorožce a rytinou na baskuli lovecké pušky se pochlubil mladý brněnský nožíř a rytec Alexandr Pospíšil.

Zpracování dat...